viral pazarlama

Viral pazarlama

Viral pazarlama, sosyal medya ve diğer organik iletişim kanallarını kullanarak, yayılması planlanan içeriğin, hedef kitleye en etkin ve samimi bir biçimde ulaşmasını sağlayan bir taktiktir. Viral pazarlamanın yayılmasının sebebi insanların okumayı sevmemeleri olarak gösterilebilir. Akılda kalıcı bir pazarlama yöntemi olan viral pazarlama, geniş bir kitleye etkin bir şekilde sesinizi duyurabilmek için yapılır.

Viral pazarlama

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Video siteleri, blog siteleri, yorum siteleri bu konuda önemli mecralar olarak görülüyor.
Aşağıda gittigidiyor'un bu işe ilk başladığı senelerde yapmış olduğu viral pazarlama projesini izleyin. Videoyu sonuna kadar izleyin. Daha sonrada yabancı sitelerden derlediğim videoları izleyin ve viral video nasıl hazırlanır kararı siz verin.

Viral pazarlama örneği video
yukarıdaki video viral pazarlama örneklerinden sadece bir tanesi siz kendinize özgü daha güzel bir proje yaratabilirsiniz. Bu sizin hayal gücünüze bağlıdır.

Viral pazarlama tanıtım videosu hazırlamak için değişik programlardan yararlanmanız gerekecektir. Pazarlayacağınız ürün hakkında iyi bir araştırma yapmanız ve ürünün satılabilirliğini artırmaya yönelik projeler geliştirmeniz gerekecektir.

Viral video ürünün satılabilirliğini artıracak, ürün sitesine ziyaretçi trafiği sağlayacak ve ürünün kulakdan kulağa en hızlı biçimde yayılması için hazırlanmış bir proje olmalıdır.

Viral pazarlamada benim en çok beğendiğim videoları size örnek olarak vereceğim. Genelde yabancı sitelerden indirip derlediğim bu videoları sizler için Dailymotion ve Youtube yükledim. Buradan sizlere en etkili viral pazarlama örneklerinden bir kaçını izleteceğim.


Affiliate Ownage nichejunkey
Gördüğünüz gibi yabancılar bu işi gerçekten çok iyi yapıyorlar. Gittigidiyor'un hazırladığı gibi yapmacık değil.

İşte bu yüzden viral pazarlama örneği olarak yabancı sitelerden derlediğim videolarıda veriyorum ki arada ki farkı görün ve sizde viral video hazırlarken aynı hatalara düşmeyin.


Epic Commission nichejunkey


Gelen Aramalar
Yazar
Yazar
Bu sitede online kazanç sistemleri anlatılmaktadır. Alternatif para kazanma yöntemlerini elimden geldiğince siz değerli takipçilerime en ince detayına kadar anlatmaya çalışıyorum. Vakit buldukça yazılarıma devam edeceğim. Hepinize bol kazançlar...
Twitter Facebook Google Linkedin Flickr YouTube

Önceki Yazı:Web Sitesi Kurma Rehberi

Sonraki Yazı:Çağımızın sorunu işsizlik

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

Bu yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Yazar
    s erek

    ülkemizde viral pazarlama hızla gellişmekte olması,yeni birçok pazarlama stratejileri ile,daha neler yapılabileceği konusunda,birçok ipucu vermektedir.Teknolojinin hızla gelişmesi ile birçok trendi takip etmekte zorlanıyoruz,hazırlamış olduğunuz makale çok faydalı oldu,emeğiniz için teşekkür ediyorum.

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ
Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.

Alternatif Para
Son Yazılar